W ubiegłym miesiącu firma Coperion poinformowała, że opracowała rozwiązanie procesowe umożliwiające energooszczędną produkcję mieszanek kopolimeru akrylonitryl-butadien-styren (ABS), przy czym kluczową rolę odgrywa wytłaczarka dwuślimakowa ZSK Mc18. Chińska firma zajmująca się inżynierią procesową Zhejiang Zonepic Petrochemical Technology jest licencjodawcą metody mieszania … Read More
MOLDIMO | Jak Działamy?
-
Świat Nieograniczonych Możliwości
Projektowane obecnie wyroby charakteryzuje coraz większa złożoność, przy coraz krótszym oczekiwanym czasie wprowadzenia produktu na rynek. Powoduje to nieustanną presję, która niekorzystnie odbija się na procesie zarządzania projektem. Zrobimy to za Ciebie!
Na potrzeby realizacji każdego z projektów proponujemy Państwu współpracę z LIDEREM PROJEKTU MOLDIMO, posiadającego doświadczenie przy wdrożeniu i uruchomieniu ponad 1000 projektów produkcyjnych. Będzie on do Waszej wyłącznej dyspozycji, począwszy od momentu rozpoczęcia prac koncepcyjnych dotyczących designu wyrobu aż do finalnego wdrożenia jego produkcji oraz dalszej opieki posprzedażowej.
200+
Zatrudnionych Osób
800+
Liczba Eksploatowanych Form
3000Ton
Volumen Przetwarzanych Tworzyw
RZECZ NAJWAŻNIEJSZA
POMYSŁ NA NOWY WYRÓB
Tworzywa sztuczne stanowią połączenie unikalnych właściwości użytkowych, których w przeciwieństwie do nich nie ma żaden inny materiał stanowiący jedynie alternatywę w swoim zastosowaniu. Relatywnie dobre właściwości mechaniczne, termiczne, niski ciężar właściwy, łatwość obróbki i formowania wyrobów, efektywność ekonomiczna połączone z obecnością szeregu nowoczesnych technologii sprawiają, że funkcjonują one w każdym obszarze naszego życia. Stąd też jest oczywistym, że tworzywa dają ogromne możliwości w kreowaniu nowych wyrobów zastępując w większości obszarów aplikacyjnych ceramikę, szkło czy też metale i ich stopy. Podobnież jak cały szereg pytań, które rodzą się w głowie każdego, kto chciałbym rozpocząć swoją przygodę z nimi... ZAPRASZAMY!
KRYTERIA
Jak zdefiniować kryteria użytkowe dla nowego wyrobu z tworzywa?
BARIERY
Czy każdy, niezależnie od wiedzy, może uruchomić produkcję wielkoseryjną?
AKTYWA
Czy żeby wyprodukować nowy wyrób ważniejszą jest wiedza czy pieniądze?
SZANSE
Jak zweryfikować pomysł pod kątem jego szans powodzenia?
KOSZTY
Jak poprawnie kalkulować koszt wytworzenia wyrobu i czy to ten moment?
KOMUNIKACJA
Czy wypada powiedzieć Klientowi, że to zły pomysł lub bez szans powodzenia?
WYJĄTKOWE POŁĄCZENIE
Tworzenie nowego produktu to skomplikowany proces, a przetwórstwo tworzyw to interdyscyplinarna dziedzina wiedzy wymagająca od profesjonalistów ogromnej wiedzy. Naszą rolą jest umiejętne POŁĄCZENIE PAŃSTWA OCZEKIWAŃ z naszymi możliwościami. Będziemy stanowić wyjątkowy rodzaj MOSTU, który pozwoli przejść z nami całą drogę „OD POMYSŁU DO WYROBU” bez względu na poziom wiedzy i doświadczenia w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Gwarantujemy, że zaangażujemy wszystkie posiadane siły, środki i umiejętności by Państwa projekt został zrealizowany w optymalny sposób a Wasz wyrób mógł stać się rynkowym sukcesem.
DESIGN WYROBU
Jednak zanim się wszystko zacznie z reguły na początku pojawia się pomysł (a może „tylko” marzenie) na produkt i następujące po nim pytanie jak to zrobić? Bardzo często dotyczą one tylko ogólnego kształtu geometrycznego wyrobu (tak zwanego designu) i ogólnych założeń do jego użytkowania, często sprecyzowanych na poziomie dość dużej swobody i ogólności. Zwykle też kreuje go osoba, która nie do końca ma wiedzę z ograniczeń jakie posiada określona technologia formowania wyrobów z tworzyw sztucznych (wtryskiwania, wytłaczania, rozdmuchiwania, rotomouldingu czy termoformowania). Bynajmniej z naszego punktu widzenia nie stanowi to istotnego problemu.
PROJEKT
W kolejnym kroku tworzymy projekt 3D w programie, w którym można zweryfikować i dopasować wirtualnie każdy detal wyrobu z tworzywa sztucznego. Na tym etapie jest jeszcze możliwość istotnych zmian konstrukcyjnych. To tutaj możemy przewidzieć jego newralgiczne i krytyczne zarazem cechy funkcjonalne. Dodatkowo możemy przetestować logistykę, ułożenie na paletach transportowych, czy też możliwość tak zwanego sztaplowania w celu minimalizacji kosztów transportu i magazynowania.
Dlaczego MOLDIMO?
Komfort kompleksowej współpracy z jednym partnerem, posiadającym odpowiednie kompetencje i doświadczenie, dla potrzeb realizacji projektu pozwala na płynne i bezproblemowe przejście z gotowego i zaakceptowanego modelu wyrobu do etapu wykonania narzędzia (najczęściej formy wtryskowej) służącego już bezpośrednio do realizacji procesu produkcyjnego.
OFERUJEMY ROZWIĄZANIA W ZAKRESIE TECHNOLOGII PRZETWÓRSTWA TWORZYW TERMOPLASTYCZNYCH
WTRYSKIWANIE 100 - 2200 Ton (w tym wtrysk dwukomponentowy ) | ROZDMUCH (0,2 - 200 litrów) | IML
WIEDZA & DOŚWIADCZENIE
Z praktyki wynika, że przy projektowaniu wyrobów z technicznych tworzyw sztucznych stale powtarzają się pewne problemy, które o wiele łatwiej jest rozwiązać przestrzegając prostych wytycznych dotyczących konstrukcji.
DOBÓR MATERIAŁU
Materiały należące do grupy tworzyw sztucznych, mają nieporównywalnie więcej odmian niż wszystkie inne materiały konstrukcyjne. Należy jednak pamiętać, że większość podstawowych własności tworzyw sztucznych wyraźnie różni się od odpowiednich własności metali.
WALIDACJA PROJEKTU
Badania pokazują, że 75% błędów produkcji powstaje w fazie projektowania wyrobu lub formy a najczęstszą przyczyną jest nieznajomość własności przetwórczych tworzyw oraz zjawisk zachodzących w gnieździe formy.
PROTOTYP (WALIDACJA)
Po akceptacji wirtualnego wyrobu powstaje prototyp funkcjonalny w przyrostowej technologii prototypowej, którą jest druk 3D. Jest to decydujący moment w procesie realizacji wyrobu, w którym następuje weryfikacja wstępnych założeń. To właśnie tu możemy przeanalizować wspólnie z Państwem czy projekt spełnia wcześniejsze i założone względem niego oczekiwania, czy jest atrakcyjny, czy się podoba i czy ewentualnie istnieje konieczność wprowadzenia zmian pewnych części, zastosowanych materiałów, kolorystyki. To tu wybieramy wspólnie technologie wykończenia, łączenia czy dekorowania.
FORMA WTRYSKOWA
Po zaakceptowaniu modelu detalu i omówieniu podstawowych parametrów formy rozpoczyna się proces konstrukcji narzędzia. W większości przypadków wynikających z uwarunkowań konstrukcyjnych Państwa wyrobu będziemy mieć do czynienia z technologią wtryskiwania, w którym FORMA WTRYSKOWA będzie stanowić serce procesu wytwarzania. Czasem przy złożonych detalach trzeba wykonać kilka form. Tutaj trzeba także odpowiedzieć sobie na pytanie cczy warto poświęcić cały projekt a tym samym odpowiedzialność jednej firmie. Czy chcesz, aby był on obarczony dziesiątkami różnego rodzaju ryzyk czy też wolisz jedno we współpracy z posiadającym 30-letnie doświadczenie partnerem?
PROCES PRODUKCYJNY
Jeśli zdecydowałeś się na kolejny krok z nami, nie będziesz zawiedziony. Posiadamy bardzo nowoczesny i stale serwisowany park maszynowy, który produkuje z atestowanych i certyfikowanych materiałów (gatunków tworzyw sztucznych) zarówno polskich jak i europejskich oraz światowych producentów. To jest ten moment, w którym Twój wyrób zostaje wdrożony do produkcji seryjnej w oparciu o przygotowaną specjalnie dla niego technologię, parametry procesowe gwarantujące powtarzalność jego właściwości dla kolejnych partii. Tym wszystkim zajmie się oczywiście MOLDIMO w oparciu o dokonane ustalenia dotyczące produkcji wyrobu.
NEWS
Zobacz ostatnie AKTUALNOŚCI ze świata tworzyw!
Nowatorskie Aplikacje TS
Za nami VII edycja konkursu na najlepszą pracę dyplomową – licencjacką, magisterską lub inżynierską, na temat nowatorskiego zastosowania tworzyw sztucznych, którego organizatorem jest Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych. W tym roku główna nagroda trafiła do Pana Adriana Lipkowskiego z Politechniki Warszawskiej … Read More
Certyfikat ISCC Dla Solvay
Firma Solvay ogłosiła, że produkcja siarczku polifenylenu (PPS) w Borger w Teksasie oraz compoundów Ryton® PPS Echo w Kallo-Beveren w Belgii uzyskały niezależny certyfikat bilansu masowego (MB1) w ramach powszechnie uznawanego międzynarodowego certyfikatu zrównoważonego rozwoju i emisji dwutlenku węgla PLUS (ISCC … Read More