MOLDIMO | Design
Od Tego Jesteśmy MY!
Wysłuchamy Państwa opowieści dotyczącej planowanego do wprowadzenia na rynek wyrobu. Chcemy poznać Wasze założenia i wyobrażenia. Będziemy chcieć wiedzieć jak najwięcej, od samego początku wspólnie tworząc i modyfikując jego ostateczny kształt zarówno w oparciu o technologię jak i cechy użytkowe oraz funkcjonalne, jakimi ma się charakteryzować wasz detal. Rozpatrując DESIGN jako cechę produktu, przejmuje on całą paletę stylów od wizualnych dziedzin sztuki, a więc może być design klasyczny, nowoczesny, futurystyczny, itp. Jednak w szerszym znaczeniu do wyglądu dochodzą takie cechy jak funkcjonalność i ergonomia.
POCZĄTEK
Niezwykle istotnym elementem dla osiągnięcia sukcesu jest posiadanie własnego zaplecza dla potrzeb realizacji projektu (biuro projektowo-konstrukcyjne, narzędziownia). Ważnym jest także by poprawnie kalkulować koszt wytworzenia wyrobu.
UWARUNKOWANIA
Z praktyki wynika, że przy projektowaniu wyrobów z technicznych tworzyw sztucznych stale powtarzają się pewne problemy, które o wiele łatwiej jest rozwiązać przestrzegając prostych wytycznych dotyczących konstrukcji.
ZŁOŻONOŚĆ
Projektowanie nowego wyrobu jest procesem wieloetapowym. Jednym z nich jest określanie optymalnej grubości ścian wyrobu, ponieważ wywiera ona decydujący wpływ na jakość wyrobu. Wprawdzie nie ma złych materiałów, ale wybrany materiał może okazać się nieodpowiedni dla danego zastosowania (aplikacji użytkowej).
Klucz Do Twojego SUKCESU!
Należy pamiętać, że „design” jest na pewno jednym z kluczowych etapów całego projektu, który zadecyduje o sukcesie marketingowym. A przecież nie chodzi o produkcję tylko o sprzedaż. Zbierając od Państwa wszystkie oczekiwania i dane niezbędne do wykonania wstępnego projektu wyrobu będziemy służyć swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Na tej podstawie powstaje pierwsza wycena produkcji nowego wyrobu.
ZNACZENIE
Słowo design (lub dizajn) zostało zapożyczone z języka angielskiego i oznacza „wzór” albo „projekt”.
ZASTOSOWANIE
Najczęściej wykorzystuje się je w takich dziedzinach, jak: wzornictwo przemysłowe, sztuki użytkowe oraz budownictwo i architektura.
PRZEDMIOT
W rzeczywistości można powiedzieć, iż termin „design” odnosi się tak naprawdę do wyglądu przedmiotów.
CEL
Dobry design czyni produkt użytecznym (z ang. good design makes a product useful).
KRYTERIA
Musi on spełniać określone kryteria, nie tylko funkcjonalne, ale także psychologiczne i estetyczne. Produkt jest kupowany w celu użycia.
UŻYTECZNOŚĆ
Dobry projekt podkreśla użyteczność produktu, pomijając wszystko, co mogłoby go osłabić.